Technikum Leśne 4-letnie zawód: technik leśnik; Wykładane przedmioty zawodowe: biologia leśna, użytkowanie lasu, urządzanie lasu, łowiectwo, prawo i ekonomika leśna, użytkowanie komputerów, hodowla lasu, ochrona lasu, maszynoznawstwo leśne, zajęcia praktyczne.
Nauczane języki obce: język angielski - 2 godziny tygodniowo, język niemiecki - 2 godziny tygodniowo.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik leśnik przygotowany jest do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- organizowanie i nadzorowanie prac związanych z hodowlą lasu
- organizowanie prac związanych z ochroną zasobów leśnych
- prowadzenie prac pomiarowych i inwentaryzacyjnych w drzewostanach
- prowadzenie prac związanych z pozyskiwaniem surowca drzewnego oraz użytków ubocznych
- organizowanie prac związanych z łowiectwem i rekreacyjnym zagospodarowaniem lasu

Uczniowie Technikum Leśnego w trakcie nauki w szkole przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje:
- pod koniec II klasy: Ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych
- pod koniec I semestru klasy IV: Użytkowanie zasobów leśnych
Pozytywny wynik egzaminów daje tytuł Technika Leśnika który umożliwia podjęcie pracy zawodowej w branży drzewnej i leśnej.

Znaczna część absolwentów Technikum Leśnego naszej szkoły kontynuuje naukę na wyższych uczelniach – głównie wydziały przyrodniczo – leśne i zootechniczne, odbywa staże w Nadleśnictwach, lub podjęło pracę w Zakładach Usług Leśnych.
Miło nam dodać, że w ubiegłym roku nie po raz pierwszy wszyscy absolwenci tego kierunku zdali egzamin zawodowy ze średnią rzędu 90%, a najlepsza praca zdobyła maksymalną ilość punktów – 100%. Na taki efekt w dużej mierze wpływają kameralne warunki, możliwość indywidualnej pracy z każdym uczniem i niepowtarzalna atmosfera tej szkoły.

Zajęcia w technikum leśnym

Wszystkim naszym uczniom proponujemy dodatkowe  zajęcia:

• umożliwiające uczniom słabszym uzupełnienie wiadomości i umiejętności
  • umożliwiające uczniom zdolnym poszerzenie posiadanych wiadomości i umiejętności

Wszyscy chętni mogą skorzystać z

• bezpłatnej nauki gry na gitarze
  • treningów JUDO

Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży