Oferta na rok szkolny 2021/2022

Technikum Logistyczne 5-letnie

zawód: technik logistyk;

Logistyk to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem procesu planowania i przepływu surowców, półproduktów i produktów.

Logistyka to kierunek polecany młodzieży przedsiębiorczej i kreatywnej, z wyobraźnią i zdolnościami planowania oraz organizowania wielkich przedsięwzięć. W technikum logistycznym nauczysz się jak sprawnie zarządzać transportem, przeprowadzać akcje ewakuacyjne w sytuacjach kryzysowych, dbać o zaopatrzenie wojska czy policji.

Specjaliści do spraw logistyki mogą podejmować pracę w działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, dystrybucyjnych, usługowych oraz transportowo-spedycyjnych. Jako logistyk możesz pracować w działach sprzedaży i prognozowania popytu, planowania zakupów, handlu elektronicznego, logistyki miejskich usług infrastrukturalnych, systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję towarów, gospodarki odpadami, recyklingu, planowania produkcji i zapasów, gospodarki materiałowej, transportu wewnętrznego. Ponadto logistycy pracują często jako operatorzy zintegrowanych systemów informacyjnych wspomagających zarządzanie logistyczne.

Uczniowie naszej szkoły zdobywają wiedzę  praktyczną uczestnicząc w lekcjach wyjazdowych  do dużych Centrów Dystrybucyjnych oraz do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, gdzie biorą udział w ćwiczeniach dydaktycznych w Krajowym Laboratorium RFID. Ponadto biorą udział w konkursach związanych z dziedziny logistyki odzysku, wykonując makiety, plakaty, prezentacje.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk przygotowany jest do wykonywania następujących zadań zawodowych:
- planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw;
- zarządzania zapasami;
- organizowania prac związanych z gospodarką magazynową
- zarządzania gospodarką odpadami
- planowania i organizowania prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych