• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

List do Ósmoklasistów 

Pośród wszystkich - żadna nie jest tak piękna, kameralna, przyjazna jak ta...

Czytaj dalej

Nasze atuty

Z czego jesteśmy dumni czyli n powodów, dla których warto się z nami uczyć...

Czytaj dalej

W Poznaniu przy kościele garnizonowym Wielkopolskiej Policji znajduje się pomnik, który przypomina o tragicznych wydarzeniach z 1940 roku. Na pomniku widnieją nazwiska 340 funkcjonariuszy Policji Państwowej  II RP Województwa Poznańskiego – oficerów, podoficerów i posterunkowych – zaskoczonych, rozbrojonych, uwięzionych, zamordowanych strzałem w tył głowy i wrzuconych do dołów śmierci. Do dziś, wśród drzew w Miednoje i Bykowni  spoczywają bez trumien i godnego pogrzebu.

15 maja br. w 84 rocznicę tych tragicznych wydarzeń przed Pomnikiem Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego delegacja naszej szkoły złożona z uczniów klas mundurowych: Kamila Żuchowskiego, Szymona Wawrockiego, Adama Olszewskiego oraz nauczyciela przedmiotów policyjnych pana Jarosława Górskiego złożyła kwiaty upamiętniając tragiczne losy funkcjonariuszy policji. Hołd ofiarom zbrodni okupanckich złożył Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Olczyk oraz wielu znamienitych gości, którzy również oddali hołd ofiarom kaźni z Miednoje i Bykowni.

Oprawa uroczystości o tak szczególnym charakterze była okazją dla naszych uczniów do zapoznania się z ceremoniałem policyjnym. Mogli oni uczestniczyć w nabożeństwie z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych i policyjnej orkiestry.

Wszyscy delegowani uczniowie zgodnie twierdzą, że doświadczyli niezapomnianych wrażeń, a sama uroczystość miała dla nich wiele walorów edukacyjnych.

Nasza szkoła jako jedyna w powiecie przygotowuje młodzież do pracy w zawodach mundurowych, a dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży szczególny nacisk kładziemy na profil policyjny.

Kontakt

Zespół Prywatnych Szkół  w Chodzieży

ul. Mickiewicza 3  64 - 800 Chodzież

Sekretariat tel. 672829969
Dyrektor tel. 604 423 731
e-mail: ploiech@pro.onet.pl

Szkoła wiosną

Licznik odwiedzin

001140489
Dzisiaj: 6
Ten tydzień: 378
Ten miesiąc: 824