• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • lo.JPG
  • lo1.JPG
  • tl.JPG
  • tlog.JPG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

List do Gimnazjalistów

Pośród wszystkich - żadna nie jest tak piękna, kameralna, przyjazna jak ta...

Czytaj dalej

Nasze atuty

Z czego jesteśmy dumni czyli n powodów, dla których warto się z nami uczyć...

Czytaj dalej

SZKOLAJAKDOM.PL - AKTUALNOŚCI

    11 czerwca 2018r. - poniedziałek. Po bardzo upalnym maju i pierwszych dniach czerwca, niebo nad Chodzieżą zasnuły ciemne chmury. Spoglądając w niebo, byliśmy pełni obaw, czy przyniosą one  deszcz, czy też może uda się wyrwać przyrodzie jeszcze kilka bezdeszczowych chwil. Wyczekiwaliśmy bowiem wizyty Człowieka Niezwykłego – Pana Jerzego Omelczuka. Spotkanie z artystą malującym ustami miało się bowiem odbyć w pięknej scenerii naszego szkolnego otoczenia.  I tak też się stało. Chmury przegonił delikatny wiatr, a promienie słońca, coraz śmielej zaczęły głaskać nasze skronie. To tutaj, wśród zieleni i kwiatów,  w centrum Chodzieży w Zespole Prywatnych Szkół przy ulicy Mickiewicza 3 byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia.

    Po wysłuchaniu życiowej opowieści o przygodzie z malarstwem, o pokonaniu barier, które wydają się być nie do pokonania, o spełnianiu marzeń, które wydają się być niezwykle odległe, nadszedł czas na kulminację naszego spotkania. Na naszych oczach powstawał obraz, który Pan Jerzy Omelczuk malował ustami. W sposób niewiarygodnie precyzyjny powstała linia po linii, punkt po punkcie, aż po kilkudziesięciu minutach mogliśmy podziwiać przepiękny pejzaż. Byliśmy bardzo poruszeni, tym co zobaczyliśmy. Po ukończeniu dzieła, przedstawiciele poszczególnych klas odczytali, a następnie złożyli na ręce Artysty podziękowania.

   Warto w tym miejscu wspomnieć, że pan Jerzy pośród wielu osiągnięć, otrzymał także w 2001 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa odznaczenie  „Zasłużony Działacz Kultury”, jest członkiem Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami. Stworzył mi. in. wspaniały cykl „Wielcy Polacy”, a Jego prace można podziwiać w wielu zbiorach miast Polski i za granicą. Zapraszamy Was do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów ze spotkania z Tą niezwykłą osobą. Po więcej informacji zapraszamy na stronę oficjalną Pana Jerzego Omelczuka.

 


 

Kontakt

Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży

ul. Mickiewicza 3  64 - 800 Chodzież

(067) 282-99-69

  ploiech@pro.onet.pl

Licznik odwiedzin

0.png1.png8.png4.png9.png8.png9.png
Dzisiaj125
Wczoraj182
W tym tygodniu592
W tym miesiącu6418
Od 3.04.2018184989

Aktualnie na stronie

1
gości