Pośród wszystkich - żadna nie jest  tak piękna, kameralna,  przyjazna jak ta...

Dokonywanie wyborów, zwłaszcza dotyczących przyszłości, nie jest rzeczą łatwą. Podjęcie każdej właściwej decyzji, wiąże się z oparciem jej na pełnej i  rzetelnej informacji. Temu też ma służyć ta oficjalna strona internetowa Zespołu Prywatnych Szkół w  Chodzieży.

Szkoła powstała w 1997r. Dzięki bardzo dynamicznemu rozwojowi, stała się szkołą unikalną w skali regionu.

Jest szkołą kameralną z niewielkimi oddziałami, z pięknie zorganizowanym otoczeniem i niesamowitą atmosferą, widoczną również w relacjach Uczeń-Nauczyciel. Nasze atuty doceniło już wielu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, utworzyliśmy punkty konsultacyjne w wielu miejscowościach Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej.

Każdy człowiek ze względu na swą oryginalność i niepowtarzalność zasługuje na szczęście, zasługuje na to, by jego marzenia się spełniły. Choć decydujące znaczenie ma tutaj wymiar duchowy, to nie można nie docenić także wymiaru materialnego. Życie tu i teraz wymaga dużych środków a  realizacja marzeń jest bardzo kosztowna. Nie można się zatem dziwić, że  wielu młodych ludzi wyjeżdża do innych krajów, aby znaleźć dobrze płatną pracę.
Niezbędna w tym wypadku staje się bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego.

W naszych szkołach nauczamy dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego, ze zwiększoną liczbą godzin nauczania. Co roku każda klasa wyjeżdża też na bezpłatny, tygodniowy obóz językowo-wypoczynkowy do naszych ośrodków wypoczynkowych w Dźwirzynie k/Kołobrzegu. Tam, przez 5 godzin dziennie prowadzone są konwersacje językowe pod okiem lektora, jak również zajęcia z matematyki oraz języka polskiego. Po zakończonych zajęciach przychodzi czas na zabawę i relaks na przepięknej bałtyckiej plaży. Wszystko to w doskonałej atmosferze i wyśmienitych warunkach (pokoje z telewizorami, łazienkami i oczywiście z dostępem do internetu).

Gospodarka rynkowa stawia obecnie na najlepszych, dlatego wyjątkowo dbamy o poziom nauczania. Nasze starania doceniło Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością, przyznając szkole Certyfikat Najwyższa Jakość w  2004 i w 2006 roku oraz Certyfikat Najwyższa Jakość w Edukacji w 2008, 2012, 2014 i 2016 roku
Najwyższa jakość nauczania gwarantuje najwyższą skuteczność.

Wspomniane sukcesy nie są przypadkowe. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w pomoce dydaktyczne. Do absolutnie rewelacyjnych zaliczyć należy:

* dwie pracownie komputerowe

* nowoczesne klasopracownie

Stosowanie najnowszych zdobyczy technologicznych w procesie nauczania i atrakcyjne prowadzenie zajęć powoduje, że uczniowie chętniej przyswajają wiedzę i umiejętności, co ma niebagatelne znaczenie dla wyników osiąganych na maturze.

Start młodego człowieka w dorosłe życie wymaga jednak czegoś więcej - dyspozycyjności i związanej z nią mobilności. Dlatego zakupiliśmy samochód Renault Clio do nauki jazdy i  zatrudniliśmy instruktora. Każdy uczeń szkoły na preferencyjnych warunkach może zdobyć prawo jazdy.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony na szczegółowym zapoznaniu się z ofertą zamieszczoną na naszych stronach WWW, będzie mile spędzonym czasem.
Żywimy też nadzieję, że skorzystacie Państwo z naszej oferty.