Liceum Ogólnokształcące 3-letnie

Zapraszamy do nauki w Liceum Ogólnokształcącym w klasach o następujących kierunkach:

kierunek indywidualny

Poniżej przedstawiamy przykładowe kierunki (profile), na których możesz się uczyć w naszym liceum. Jednak to, co nas szczególnie wyróżnia to fakt, że specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy wyjątkowy system umożliwiający tworzenie profilu dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. To TY wybierasz, których przedmiotów w zakresie rozszerzonym będziesz się uczyć. Możesz zatem "mieszać" przedmioty z różnych profili. Naszym zadaniem jest to zrealizować. Zajęcia na poziomie rozszerzonym odbywają się w kilku-,  a nawet jedno-osobowych grupach. Jest to system unikalny w skali kraju, nagrodzony Certyfikatem Najwyższej Jakości!!! W ten sposób stwarzamy optymalne warunki dla Twojego rozwoju.

naszywka Prywatne LO w Chodzieży

kierunek policyjno-wojskowy

• przedmioty wykładane w zakresie rozszerzonym - geografia, historia, wos, język obcy lub dowolny zestaw wybranych przez Ciebie przedmiotów

• przedmioty dodatkowe - prawo karne, podstawy kryminologii i wiktymologii, podstawy zawodu policjanta i techniki samoobrony

• przygotowanie do studiów na  na kierunkach uniwersyteckich -geografia, turystyka i rekreacja, uniwersytet ekonomiczny i uniwersytet przyrodniczy, wychowanie fizyczne, akademia wojskowa, wyższa szkoła oficerska, politologia, administracja

• każdy uczeń otrzymuje bezpłatnie mundur galowy

kierunek humanistyczno-lingwistyczny

• przedmioty wykładane w zakresie rozszerzonym - j. polski, j. obcy, historia (możliwość dodatkowego wyboru wos-u)

• przygotowanie do studiów na kierunkach:filologia polska, dziennikarstwo, prawo, historia, kulturoznawstwo, socjologia, politologia, filologie na uniwersytecie, studium języków obcych, historia, dziennikarstwo, socjologia, kulturoznawstwo, prawo, bibliotekoznawstwo, archiwistyka, etnologia, stosunki międzynarodowe, administracja, europeistyka, archeologia

kierunek biologiczno-chemiczny

• przedmioty wykładane w zakresie rozszerzonym - biologia, chemia, język obcy

• przygotowanie do studiów na kierunkach:medycyna, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, biotechnologia, weterynaria,wychowanie fizyczne, inne kierunki na uniwersytecie przyrodniczym; chemia, biologia- kierunki uniwersyteckie i politechniczne,ochrona środowiska, geografia, turystyka

kierunek politechniczny

• przedmioty wykładane w zakresie rozszerzonym - matematyka, fizyka lub informatyka, język obcy

• przygotowanie do studiów na kierunkach: politechniczne studia inżynierskie, uniwersyteckie kierunki ścisłe, studia informatyczne, uniwersytet ekonomiczny i uniwersytet przyrodniczy,

Ta wyjątkowa oferta ma służyć przygotowaniu uczniów do nowej matury bez konieczności pobierania kosztownych korepetycji. Uczniowie przygotowani do matury w zakresie rozszerzonym mają największe szanse aby dostać się na wymarzony kierunek studiów.

Nauczane języki obce: język angielski, język niemiecki. Każdy uczeń uczy się obydwu wymienionych języków, z tym, że jeden z nich wybiera jako wiodący - i ten język jest nauczany na poziomie rozszerzonym.

PAMIĘTAJ: W naszej szkole nie musisz ściśle trzymać się zaproponowanych powyżej kierunków (profili). Masz natomiast możliwość stworzenia własnego-indywidualnego profilu, który spełni Twoje oczekiwania i zaspokoi Twoje potrzeby pod kątem wybranego w przyszłości kierunku studiów wyższych.

Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży

ul. Mickiewicza 3  64 - 800 Chodzież