• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • lo.JPG
  • lo1.JPG
  • tl.JPG
  • tlog.JPG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

List do Gimnazjalistów

Pośród wszystkich - żadna nie jest tak piękna, kameralna, przyjazna jak ta...

Czytaj dalej

Nasze atuty

Z czego jesteśmy dumni czyli n powodów, dla których warto się z nami uczyć...

Czytaj dalej

SZKOLAJAKDOM.PL - AKTUALNOŚCI

    W środę 6 grudnia 2017r. grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na wycieczkę do stolicy Niemiec. Celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz zaprezentowanie najciekawszych zabytków tego miasta.

    Trasa do Berlina wypełniona była informacjami o miejscu docelowym, dzięki którym  przejazd nie był ani przez chwilę nużący. Zwiedzanie Berlina oprócz informacji o obiektach na trasie wjazdu rozpoczęto od obejrzenia pozostawionego około 350 m odcinka Muru Berlińskiego, który dzisiaj pełni rolę galerii sztuki na wolnym powietrzu. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Techniki. Jest to bardzo rozbudowana atrakcja – w kilku budynkach można zobaczyć jak rozwijała się myśl techniczna w wielu aspektach.  Stamtąd wyruszyliśmy  w kierunku Potsdamer Platz.

Oglądamy tu mnóstwo futurystycznych budynków, biurowce, wieżowce. Natomiast największe wrażenie robi Sony Center, plac zwieńczony parasolowatym dachem w kształcie namiotu – majstersztyk inżynierii. Spacerem wycieczka udała się pod Bramę Brandenburską, Reichstag i Pomnik Holocaustu. Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer główną aleją, bulwar Unter den Linden łączy Plac przed Bramą Brandenburską z tzw. Zamkiem Berlińskim. Po dwóch stronach reprezentacyjnej alei ciągną się najważniejsze ambasady, hotele, biblioteki i inne budynki użyteczności publicznej.

   Na koniec wycieczki młodzież spędziła czas na tradycyjnych Jarmarkach Bożonarodzeniowych, które mają własną, niepowtarzalną atmosferę. Zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Kontakt

Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży

ul. Mickiewicza 3  64 - 800 Chodzież

(067) 282-99-69

  ploiech@pro.onet.pl

Licznik odwiedzin

0.png0.png8.png0.png6.png9.png4.png
Dzisiaj127
Wczoraj326
W tym tygodniu1426
W tym miesiącu4254
Od 3.04.201880694

Aktualnie na stronie

3
gości